Експансія та стагнація демократичних груп

Определение ТИМ дистанционноДля интересующихся соционикой и смежными областями психологии
Правила форума
Перепечатка разрешена, с обязательной ссылкой на источник. Относитесь к людям так, как Вы хотите, что бы к Вам относились люди.

Експансія та стагнація демократичних груп

Сообщение _AM 11 фев 2017, 22:05

Опубліковано
http://ua-live.power-of-trust.net/#foru ... 03942-tgzr

11-02-2017 р. Мітін О. В.

Для лідерів дійсно демократичних груп.
"Експансія та стагнація розвитку демократичних груп".

Щоб зменшити невизначеність наведу своє розуміння деяких термінів: -

Група – будь-яка соціальна група (за інтересами, суспільна, політична, тощо... ).

Демократична група – соціальна група, що декларує принцип низової демократії (рішення більшості для неї є принципово легітимними, та дотримується формальна демократична процедура у визначенні рішень).

Стагнація – зупинка, застій, відкат на нижчу позицію розвитку.

Експансія - ріст, розширення процесу, структури.


Демократична група формується на основі збору однодумців довкола лідерів (зазвичай з екстравертним типом психіки та достатніми комунікаційними здібностями). За Такменом* (Bruce Tuckman) на стадії формування члени групи покладаються на безпечну стереотипну поведінку і звертаються до лідера групи за керівництвом та настановами.

Демократичний стиль лідера на цьому етапі і особливість етапу формування ще не призводять до конфліктів та, відповідно, розвитку групи. Встановлюються прості правила поведінки, щоб уникнути суперечок. На цьому етапі, зазвичай, такі групи неспроможні до вирішення складних задач за рахунок меншої кількості ініціатив та високого рівня компромісності. Тобто відсутня конкуренція рішень, конфлікт рішень, та відповідно відбір кращих рішень.

На другому етапі розвитку настає конкуренція і конфлікт у сферах організаційних задач і відповідно особистісних відносин. Якщо група дійсно демократична (виконується формально демократична процедура), то зазвичай лідери груп стикаються з неприємним для них фактом конкуренції за рішення, та лідерство. Якщо ж процедура прийняття рішень стає не демократична – починається стагнація у розвитку, діяльності, та навіть така група починає розпадатися, не тільки на природні окремі підгрупи, а навіть до виходу підгруп з групи взагалі.

При додержанні демократичних процедур для дійсно демократичної групи настає наступний етап розвитку – нормування. За Такменом на цьому рівні - це вже команда, і вона приходить до того, що вибирається загальна мета і створюється загальний план для команди. Деякі члени групи відмовляються від своїх власних ідей і погоджуються з іншими учасниками, щоб діяти командно.

Можливості до ефективного рішення складних задач різко зростають, але обмежуються природою демократії, основним недоліком якої вважається той факт, що більшість необов’язково компетентна у вирішенні задач з необмеженою тематикою, та ще й будь якої складності. А експерти по окремим питанням у групі не завжди мають достатній вплив, бо, наприклад, не є експертами по всіх питаннях.

Звичайно це зауваження базується на традиційних технологіях вирішення питань 20-го сторіччя. Оскільки зараз з’явилися нові організаційні можливості, то, відповідно, з’явилися і нові соціальні ефекти, що вказують на ефективність поєднання демократичного вибору рішень з експертною якістю рішень таких соціальних груп.

До нових можливостей 21 століття, що вже реалізовані та доступні я відношу:

1. Глобальна комунікаційна спроможність за рахунок INTERNET
2. Платформи з децентралізованою схемою мережі та її баз даних
3. Технології захисту от підробок даних (типу блокчейн)
4. Системи прийняття якісних рішень з рейтингом експертних пропозицій
5. Системи проектування (створення проектів виконання під задачу)

У поєднанні з демократичним алгоритмом функціонування і сумі таких можливостей, - загальновідомий недолік демократії значно нівелюється, а демократичні групи на порядки підвищують свою дієздатність у вирішенні складних задач.

Наступний процес розвитку демократичних груп - виконання задач, - має ще одне сучасне рішення. Це системи, що мають функціонал розробки конкретних проектів під обрані задачі. Якщо конкретний проект прийнятий до виконання, то на цьому етапі за тим же Такменом "команди можуть функціонувати як одне ціле, так як вони знаходять методи зробити роботу ефективно без недоречних конфронтацій і/або без зовнішнього контролю".

Оскільки будь-які демократичні групи конкурують між собою, то група що використає весь доступний та сучасний інструментарій – виграє конкуренцію та експансує. Група, що використовує старий традиційний інструментарій у розвитку – програє, стагнує у розвитку та розпадається.


* Bruce Wayne Tuckman (November 24, 1938 - March 13, 2016) carried out research into the theory of group dynamics.

Аватара пользователя
_AM
 
Сообщений: 2872
Зарегистрирован: 05 мар 2008, 14:08
Откуда: Kherson, Ukraine

Вернуться в СОЦИОНИКА и ПСИХОЛОГИЯ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
META-Ukraine Club _BV_  socio atlas For letter to admin

PHOTO_AM_

WEB resources AM

Send SMS:   -   

 MTS, Jeans... 

 Kyivstar,Ase&Base,Djuice... 

 Beeline